صحبت امروز و دیروز نیست...!

پرسید آیا شما یک چماقدار هستید گفت نه من از ابتدا هم مخالف برخورد  با معلول بودم و این از نشریاتی که منتشر می کردم پیداست...

این جملاتی بود که بین آقایان جیرانی و ده نمکی در پخش زنده تلویزیونی رد و بدل شد. و حاوی یک نکته مثبت در آقای ده نمکی که مقابله با فرهنگ مهاجم دشمن با کار فرهنگی ممکن است و بس و نه با چماق داری!

آقای ده نمکی هرچند هنر مند خوبی نیست اما فهم او از مبارزه فرهنگی بسیار ستودنی است.

برخورد با مقول فرهنگ مانند مقوله اقتصاد نیست. جنگ فرهنگی نیاز به سربازان فرهنگی دارد نه به تقابل خیابانی!

یک وقت است که می گوییم امر به معروف و نهی از منکر در خیابان هاف ضامن بقای معروف ها و زائل منکرهاست که هست و اینگونه هم عمل می شود چنانچه بستر آن در همین نمایشگاه کتاب امسال مهیا بود و عده ای که مخ مطلب را فهمیده بودند به آنجا رفتند برای بقای معروف ها و ... گروهی دانشجویی به اسم جنبش دانشجویی حیا.

اما عده ای دیگر دچار کج فهمی مفرط شده و با بی قانونی در پی قانون رفتند؛ "تجمع برای حجاب، بدون ستر قانونی!" صحبت امروز و دیروز نیست صحبت سالها غوغا سالاری عده ای است که مملکتی را ملک طلق خود می دانند و می خواهند با روش های قرون پسا وسطایی با آن مقابله کنند. گروهی که با نبود سر گروه خود که به بهانه تحصیل به خارج از کشور راهنمایی شده بود، سالها بی تحرک بود تا اینکه سرگروه دکترای خود را گرفت و برگشت.دکتر حسین الله کرم در تجمع غیر قانونی در حمایت از حجاب و عفاف.

عده ای که سخنان رهبری معظم ما که فرمود "مردم باید همواره در صحنه جامعه حاضر باشند" را کج فهمیده اند یا بهتر بگوییم نفهمیده اند. منظور از حاضر بودن در صحنه ی جامعه به معنی حضور در خیابان ها نیست که عده ای خیال می کنند باید بیست و چهار ساعته در خیابان چادر زد تا صدق حضورشان بشود.

عده ای بی شناسنامه که هزینه های اقدامات میدانی ایشان را ملت از جیب بی پیرایه خود می دهد. ای کاش هزینه و تبعات اقدامات آنها به همین جا ختم می شد و به امنیت و کیان کشور آسیبی نمی رساند!

در همین زمینه:

/ 4 نظر / 96 بازدید
محمد

البته در برخی مواقع و تحت برخی شرایط برخورد فیزیکی هم با یک امر فرهنگی لازم است. مثلاً در همین امر به معروف و نهی از منکر ما مرحله یدی را نیز داریم. یا مثلاً حکم اعدام سلمان رشتی که یک کتاب نوشته بود؛ اما حضرت امام(ره) جهت مقابله با این امر حکم برخورد فیزیکی و حذف طرف را صادر کردند.

شناسنامه کجا میدن بگیریم؟

برف دونه

ّببخشید من یه سوالی دارم این تجمعه پیامک ش برا منم اومده بود البته من اون روز تهران نبودم ولی یادمه تو پیامک ش نوشته بودن که گرفتن مجور این تجمع، یه سال طول کشید! خب ینی مجوز داشت بعدا، هفته ی بعدش، گفتن مجوز داشت ولی مجوزشو پس گرفته بودن... پس دانشجوها نباید می رفتن... چون ینی دیگه مجوز نداشت خب الان سوال من اینه وقتی تو این همه آدم رو مطلع می کنی که فردا ساعت فلان، فلان جا باشین، بعد مجوز رو لغو کنن، چطوری دوباره می خوای این همه آدم رو تو دقیقه ی 90 با خبر کنی؟! اصن چرا باید برنامه ای که مجوز می گیره و همه با خبر می شن، بعدا مجوزش لغو بشه؟ منِ دانشجو از کجا بدونم قضیه چیه؟ خداییش من تهران نبودم ولی اگه بودم شاید می رفتم چون از چند جانب این پیامک به من رسید هم از طرف بچه های جنبش حیا، هم از بسیج چند تا دانشگاه خب آدم از کجا تشخیص بده که یه برنامه ای که مجوز داره، حالا لحظه ی آخر ممکنه مجوزش لغو شه؟ منطقی نیس که آخرش هم نفهمیدیم بلاخره برگزارکننده ی این تجمع کی بود :-| شما اگه جواب سوال های منو می دونین، ممنون میشم بهم بگین یا علی

محمد نقشینه فرد

سلام. ببخشید. آقای الله کرم دکتری در چه رشته ای دارد؟